Atrakcje Ustronia

 

 

GÓRA CZANTORIA 995 m n.p.m.

Najpopularniejszy szczyt graniczny między Polską a Czechami. Można go zdobyć zarówno pieszą wędrówką jak i nowoczesną kolejką linową. Na szczycie oprócz malowniczych widoków czeka wiele atrakcji , między innymi letni tor saneczkowy usytuowany na polanie Stokłosica czy wieża widokowa. 

www.czantoria.net

LOKALIZACJA : ul. 3 Maja 130

~ 4,4 km ( 10 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~

 

                                                                                                                                       POLANKA POD CZANTORIĄ

Specjalnie przygotowane atrakcje dla najmłodszych!

Między innymi : tor pontonowy, zorba czy ścianka wspinaczkowa.

 www.polankapodczantoria.pl

 

 

                                         

 

GÓRA RÓWNICA 885 m n.p.m.

Szczyt górski o wysokości 885 m n.p.m. Góra ta, od wielu lat owiana jest legendami, a starzy mieszkańcy Ustronia często nazywają ją Diablą Górą. Turystów przyciągają tutaj niezapomniane widoki, karczma biesiadna z regionalnym jadłem oraz wspaniałe atrakcje typu Rollercoaster, Kino Sferyczne czy Kino 4D.

www.rownica.pl

LOKALIZACJA : RÓWNICA

~ 6,9 km ( 13 minut samochodem ) od "Bocianówki"  ~

 

                                

  

DĄB SOBIESKIEGO

Pomnik przyrody z 1683 r. według legendy zasadzony przez mieszkańców Ustronia na pamiątkę przejścia oddziałów króla Jana III Sobieskiego do Wiednia.

LOKALIZACJA : ul. Daszyńskiego 54

~ 550 m ( 7 minut spacerkiem ) od "Bocianówki"  ~

 

                 

    

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK 

Jest to park jedyny w swoim rodzaju. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Idealny dla całych rodzin i nie tylko.

www.lesnypark.pl

LOKALIZACJA : ul. Zdrojowa 16

~ 4,2 km ( 9 minut samochodem ) od "Bocianówki"  ~

 

                            

 

PARK DINOZAURÓW

Główną atrakcją parku jest ścieżka edukacyjna, przy której rozlokowane są ruchome eksponaty dinozaurów. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska naturalnej wielkości prehistorycznym gadom i wsłuchać się w ich przerażające odgłosy. Podczas spaceru w scenerii starego lasu będzie można również poszerzyć swoją wiedzę na temat tych fascynujących olbrzymów, które wymarły 65 milionów lat temu. W sezonie letnim istnieje możliwość zwiedzania parku nocą!

www.parkdinozaurow-ustron.pl

LOKALIZACJA : Katowicka 203

~ 4,4 km ( 5 minut samochodem ) od "Bocianówki"  ~

 

 

 

STREFA SPORTU I REKREACJI PRZY BULWARZE WIŚLANYM

Miejsce, które dostarczy niezapomnianej rozrywki dla dzieci jak i dorosłych . W strefie można skorzystać między innymi z tablicy aktywności, fabryki piasku, ścianki wspinaczkowe, huśtawki typu "bocianie gniazdo"; boiska do mini koszykówki, badmintona czy siatkówki; urządzeń sportowych (fitness) i wiele innych.

LOKALIZACJA : Park Kościuszki - przy bulwarze nad Wisłą

~ 2 km ( 30 minut spacerkiem ) od "Bocianówki" ~

 

 

 

W OKRESIE ZIMOWYM - LODOWISKO

Z lodowiska można korzystać od 17 stycznia do 15 marca 2015 r. (w zależności od warunków atmosferycznych). Powierzchnia użytkowa ślizgawki wynosi 600 m². Lodowisko jest otwarte w dni robocze w godzinach od 8.00 do 21.00 zaś w weekendy i święta od 10.00 do 21.00.

LOKALIZACJA : Korty tenisowe przy al. Legionów (bulwar nad Wisłą)

~ 1,8 km ( 25 minut spacerkiem ) od "Bocianówki" ~ 

 

 

 

 

PIJALNIA WÓD W PARKU ZDROJOWYM

Nowoczesny przeszklony budynek architekturą nawiązuje do charakterystycznych "pirarnid". Obok pijalni jest fontanna z wodą solankową, czynna poza okresem zimowym. Można przy niej skorzystać ze zdrowotnych inhalacji. Znajdują się tu również przyrządy do ćwiczeń ruchowych.

www.pijalniawodustron.pl

LOKALIZACJA : ul. Sanatoryjna 9

~ 2,7 km ( 5 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~

 

 

 

MUZEUM USTROŃSKIE

Jest niewątpliwą atrakcją miasta o każdej porze roku. Monumentalne maszyny kuźnicze w bezpośrednim sąsiedztwie zachęcają do zwiedzania placówki. Prezentuje ona zainteresowanym kilka bardzo ciekawych wystaw o zróżnicowanej tematyce, począwszy od historii Ustronia a skończywszy na ekspozycjach regionalnych z ubiorami i sprzętami z niegdysiejszych domostw.

www.muzeum.ustron.pl

LOKALIZACJA : ul. Hutnicza 3

~ 2,1 km ( 6 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~ 

 

   

 

        STAW KAJAKOWY

Staw był jednym z pięciu, które od XVIII wieku powstawały dla potrzeb tutejszego przemysłu hutniczo-kuźniczego. Woda z nich napędzała ciężkie maszyny w zakładach. Staw w centrum już w 1890 roku zaczął być wykorzystywany w celach rekreacyjnych. Dziś jest już odnowiony i wyposażony w sprzęt pływający, który zachęca do skorzystania i umilenia czasu wolnego. 

LOKALIZACJA : ul. Hutnicza

~ 2,6 km ( 7 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~     

 

 

                               

AMFITEATR 

Położony jest wśród zieleni Parku Kuracyjnego w centrum miasta. Graniczy z promenadą spacerową nad rzeką Wisłą. Jako jeden z nielicznych w Polsce posiada zadaszone scenę i widownię mieszczącą ok. 2100 osób oraz komfortowo wyposażone garderoby, zaplecze sanitarne i gastronomiczne. 

LOKALIZACJA : ul. Parkowa

~ 2,3 km ( 29 minut spacerkiem ) od "Bocianówki" ~ 

 

                                          

                              

ŁOWISKO USTROŃ

Jest naturalnym zbiornikiem wodnym o powierzchni 4,65 ha i zmiennej głębokości od 2 do 17m z ciekawie ukształtowanym dnem. Dzięki wodzie utrzymanej w najwyższej klasie czystości można u nas spotkać/złowić takie ryby jak m.in. Karp, Amur, Lin, Sum, Węgorz, Jesiotr, Tołpyga, Szczupaki, Leszcze, Bolenie, Sandacze. Łowisko pierwszy raz zostało zarybione początkiem lat 30-tych.

www.lowisko-ustron.pl   

LOKALIZACJA : ul. Żwirowa 4

~ 4,7 km ( 6 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~