Atrakcje w okolicy

 

 

Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m, jedna z dwóch, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, skoczni dużych w Polsce. Będąc na skoczni można wyjechać na szczyt wyciągiem krzesełkowym i podziwiać widoki z góry.

PODGLĄD SKOCZNI : http://wisla-malinka.webcamera.pl/

LOKALIZACJA : Wisła Malinka

~ 17 km ( 25 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~

 

 

 

 

Chlebowa Chata

Idealny pomysł na wycieczkę w pogodę i niepogodę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W programie między innymi: przybliżenie życia przodków, przygotowanie i pieczenie podpłomyków połączone z degustacją, ubijanie masła czy produkcja twarogu.

www.chlebowachata.pl

LOKALIZACJA : Górki Małe, ul. Breńska 113

~ 7,2 km ( 11 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~

 

 

 

 

 

Wzgórze Zamkowe

Niewielkie wzniesienie o stromych zboczach umiejscowione w Cieszynie tuż przy granicy z Czechami. Na wzgórzu można spacerować parkiem z wieloma pomnikami przyrody oraz zabytkowymi budowlami takimi jak baszta, rotunda czy Wieża Piastowska, z której można podziwać panoramę Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. U podnóża w 1846 roku powstał browar książęcy otwarty dla zwiedzających.

www.zamekcieszyn.pl

LOKALIZACJA : Cieszyn, ul. Zamkowa 3

~ 21,5 km ( 20 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~

 

 

 

 

 

 

Dream Park Ochaby

5 hektarów terenu pełne atrakcji dla rodzin takich jak: dom do góry nogami, park linowy, wystawa krokodyli, park miniatur, kino 2D i 6D, labirynt w kukurydzy czy strzelnica.

www.dream-park.pl

LOKALIZACJA : Ochaby Wielkie, ul. Hodowlana 2

~ 15,5 km ( 19 minut samochodem ) od "Bocianówki" ~